Šildymo sistemos

Šilumos siurblių montavimas

silumos-siurbliu-montavimas, geoterminis šildymas

 

ŠILUMOS SIURBLIŲ MONTAVIMAS

 

Atsinaujinantys energijos šaltiniai – tai gamtos ištekliai, kurių atsinaujinimas priklauso nuo tam tikrų procesų. Dažniausiai ir paprasčiausiai buityje pritaikomos yra saulės bei geoterminio šildymo sistemos.

Kas yra geoterminis šildymas?

 

Geoterminis šildymas – tai modernus šildymo būdas atsinaujinančiais energijos šaltiniais. Šilumos siurblys ima energiją iš grunto, gruntinio vandens ar oro ir paverčia ją į  šilumą, kuri naudojama pastatui šildyti ir buitiniam karštam vandeniui ruošti. Šiuo budu gaunamas šilumos kiekis yra 4-5 kartus didesnis už sunaudotą energiją. Tai ekologiškas, modernus šildymo būdas.

silumos-siurbliu-montavimas

Kas yra šilumos siurblys?

Geoterminis šildymo principas – šilumos siurblio dėka paimama nemokama šiluma iš žemės, vandens, oro. Šilumos siurblys naudoja dirvoje ar tai vandenyje natūraliai susikaupusią šilumą. Norint įsirengti šilumos siurblį, reikia atsižvelgti į keletą faktorių: kokia bus namo pokolektorinė šildymo sistema; ar pakanka žemės ploto horizontaliam šilumos kolektoriui įrengti; ar bus rezervinis katilas; ar gruntiniai vandenys yra giliai, ar yra galimybė irengti grezinius, vertikaliam kolektoriui.

Kas geriau radiatoriai ar grindinis šildymas?

Šilumos siurbliams idealiausiai tinka žematemperatūrės šildymo sistemos (grindinis šildymas ir/ar specialiai parinkti didesnio ploto radiatoriai). Norėdami maksimaliai sumažinti sąnaudas elektrai, siūlome įsirengti grindinį šildymą, tokiu būdu jūs pasieksite maksimalų šilumos siurblio naudingo koeficientą, kadangi temperatūra šildymui bus keliama iki 40˚C .

Koks gruntas tinkamiausias šilumos siurbliui?

Tinkamiausias gruntas įrengti šilumos siurblio horizontalų kolektorių yra vandeningas žvyras arba šlapias molis, o sausas smėlis yra pats blogiausias gruntas horizontaliam kolektoriui. Tokiu atveju rekomenduojame įsirengti vertikalų arba gruntinio vandens kolektorių.

Šilumos siurblių montavimas

Teirautis

info@defaktas.lt

+37061510272