Šildymo sistemos

Dujinės katilinės montavimas

dujines-katilines-montavimas

DUJINĖS KATILINĖS MONTAVIMAS

Kaip pasirinkti tinkamą dujinį katilą?

Šiuo metu įpatingai sparčiai populiarėja autonominio šildymo sistemos, naudojant dujinius, geoterminius, bei granulinius katilus. Tokios sistemos sėkmingai veikia tiek mažuose butuose, tiek dideliuose individualiuose gyvenamuosiuose namuose, ar tai komercinėse patalpose. Naudojant šiuolaikinę šildymo įrangą galima sumontuoti autonomines katilinės, kurios apšildytų vieną ar kelis, gyvenamuosius ir net daugiabučius namus. Šiame straipsnyje trumpai supažindinsime, kaip pasirinkti pagrindinį autonominio šildymo sistemos elementą – katilą.

Šiandien rinkoje yra siūloma daugiau nei dešimties skirtingų dujinių katilų  gamintojų. O kiekvienas gamintojas gali pateikti kelias dešimtis gaminamų katilų modifikacijų. Todėl išsirinkti tinkamą katilą tikrai nėra lengva. Renkantis katilą neužtenka vadovautis tik katilo kaina ar gamintojo vardu. Tinkamai įrengtas nebrangus katilas gali ilgai ir patikimai dirbti, o žymios firmos brangus katilas gali netenkinti, jeigu jį renkant nebuvo atsižvelgta į vartotojo poreikius. Tad renkantis dujinį katilą reikia atsižvelgti į šiuos faktorius:

Šildomų patalpų plotas ir šilumos izoliacija, buitinio šilto vandens (toliau BŠV)  pageidautinas kiekis ir ruošimo būdas nulems katilo galingumą. Grubiai skaičiuojant, su 1 kW katilo galingumu galima apšildyti 10-15 m2, bet reikia atsižvelgti į pastato šiluminę varžą, patalpų aukštį, BŠV poreikį. Atminkite, kad pakabinami dujiniai katilai, šildantys tekantį BŠV, negaminami mažesnio kaip 23 kW galingumo, nes toks galingumas reikalingas užtikrinti pakankamą BŠV debitą, nors šie katilai tinka šildyti ir mažas patalpas. Tad butams tinka beveik visi pakabinami katilai, o namui reikiamą katilo galingumą turėtų skaičiuoti specialistas.

Dūmtraukį: jei dūmtraukio nėra, yra galimybė pasirinkti „turbo“ katilo variantą. Šiuo atveju degimo produktai pašalinami ir oras degimui tiekiamas specialiu dvigubu „turbo“ vamzdžiu, kuris išvedamas tiesiai per lauko sieną. Kai kurie katilų gamintojai jau gali pasiūlyti specialų priedą įprastiniams katilams – degimo produktų ištraukimo ventiliatorių. Jis montuojamas prie įprastinio katilo ir leidžia degimo produktus  vamzdžiu išvesti tiesiai į lauką.

Vietą katilui sumontuoti: butui labiau tinkamas pakabinamas ant sienos dujinis katilas. Jei yra katilinės patalpa, galima rinktis ir ant grindų pastatomą dujinį katilą.

Pageidautiną šilto vandens kiekį: pakabinami dujiniai katilai  BŠV šildo jam tekant, todėl jo debetas yra ribotas (apie 12 l/min., esant 24 kW dujinio katilo galingumui). Jei jūsų poreikiai yra didesni, teks rinktis dujinį katilą su tūriniu boileriu.

Dujinių katilų valdymo būdai

Naudojant patalpos reguliatorių, dujinis katilas įjungiamas ar išjungiamas priklausomai nuo tos patalpos temperatūros, kurioje instaliuotas patalpos reguliatorius. Priklausomai nuo patalpos reguliatoriaus tipo, galima pasirinkti skirtingas temperatūras skirtingu paros metu.

Ekviterminis reguliavimas naudojant lauko daviklį. Tai katilo valdymo būdas, kai katilas parenka šildymo sistemos vandens temperatūrą atsižvelgiant į lauko temperatūrą.

Naudojant lauko ir patalpos daviklius. Šiuo atveju katilas valdomas ekviterminiu būdu, o patalpos reguliatorius koreguoja patalpos temperatūrą, kai pradeda veikti pašaliniai šilumos šaltiniai (saulė, buitiniai elektros prietaisai ir t. t.). Patalpos reguliatorius suteikia galimybę keisti patalpos temperatūrą priklausomai nuo paros laiko.

Mūsų įmonė gali pasiūlyti konkurecingas dujinių katilų, montavimo darbų, bei medžiagų kainas.

Dujinės katilinės montavimas: šildymo sistemų įrengimas

Kondensacinės dujinės katilinės montavimo darbai:

Dujinė katilinė yra patogi tuo, kad mažiausiai reikalauja aptarnavimo, nepririša vartotojo prie namų, ir šiai dienai pakankai ekonomiški, turintis didelį naudingumo koeficientą.

Dujinės katilinės montavimas

Susisiekite su mūsų specialistais

el.p: info@defaktas.lt

tel: +37061510272