Šildymo sistemos

Šildomų grindų montavimas

sildomu-grindu-montavimas

ŠILDOMŲ GRINDŲ MONTAVIMAS

Grindinio šildymo sistema žinoma nuo senų laikų – tokį šildymo būdą naudojo dar senovės romėnai. Grindų šildymo sistemą ištobulino Vokietijos ir Švedijos inžinieriai. Šitų šalių inžinerijos mokslai turi labai senas tradicijas. Norint įsirengti šildymo sistemą garantuojančią komfortą ir nedideles šilumos energijos sąnaudas, būtina teisingai įrengti ne tik grindų šildymą, bet ir temperatūrų nužeminimo mazgus.

Netinkamai įrengta sistema gali per mažai ar per daug šildyti,  gali susidaryti karšti ir šalti ruožai, t. y.  Grindys šils netolygiai, šildymo sąnaudos bus daug didesnės, nei teisingai įrengtų šildomų grindų.

Taip nutinka todėl, kad nepakankamai atsižvelgiama į grindinio šildymo montavimo specifiką ir jo įrengimo subtilumus.

Grindinis šildymas tai žemų temperatūrų šildymo sistema, didžiausia grindų šildymo sistemos vandens temperatūra yra nuo 35 iki 55 0C, grindų paviršiaus temperatūra – iki 28 0C.  O į radiatorius tiekiamo vandens temperatūra siekia 60–80 0C.

Dėl didelio šildomų grindų inertiškumo jų įšilimo ir ataušimo laikas yra ilgesnis negu radiatorių, o efektas, įjungus šildymą, pasijaučia tik po kelių valandų. Dėl to rekomenduojama įsirengti pakankamai tikslų automatinį reguliavimą, kad žiemą grįžus po darbo į namus netektų ilgai laukti, kol prišils kambariai.

sildomu-grindu-montavimas

Šildomų grindų montavimas-veikimo principas

Šiltas vanduo, tekėdamas vamzdeliais, šildo juos betono masę. Betonas gerai akumuliuoja šilumą ir yra geras šilumos laidininkas, todėl šildomų grindų paviršius šyla vienodai. Šiluma nuo paviršiaus kyla į viršų ir sušildo patalpos orą. Šis kildamas maišosi su patalpos oru ir palaipsniui vėsta. Todėl patalpoje susidaro nedidelis temperatūros skirtumas per patalpos aukštį, bet jis pilnai atitinka idealų temperatūrinį komfortą, nes šilčiausia zona – prie kojų.

Jeigu dalis patalpų šildoma radiatoriais ar kitu šilumos šaltiniu, o dalis – grindinio šildymo sistema, būtina, kad sistemoje cirkuliuotų dviejų temperatūrų aukštos 50-70 c* ir žemos 20-55c* temperatūros  šilumnešis. Tam ant vamzdyno į šildomas grindis montuojamas trieigis pamaišymo vožtuvas, šie vožtuvai gali buti termostatiniai, arba reguliuoja su pavara. Maišytuvo paskirtis – iš šildomų grindų grįžtantį vandenį tam tikru santykiu sumaišyti su tiekiamu į grindis ir gauti reikiamos temperatūros termofikatą.

Šildomų grindų montavimas -kaina

Susisiekite su mūsų specialistais

el.p: info@defaktas.lt

tel: +37061510272